2008/728
Dansk møbeldesign
2½-personers sofa af teak, betrukket med originalt grønt og koksgråt mønstret møbelstof. 1950'erne. L. 156.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger med limrester.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud