12137/28
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“L'Accordeoniste”. Usign. Litografi i farver. Trykt af Mourlot. Lysmål 22,8×38,5. Rammemål 44,5×55,5.
Litteratur: Mourlot: Chagall Lithographe # 204.
Intet at bemærke. Let midterfals som udgivet.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud