12137/​28

Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)

“L'Accordeoniste”. Usign. Litografi i farver. Trykt af Mourlot. Lysmål 22,8×38,5. Rammemål 44,5×55,5.

Litteratur: Mourlot: Chagall Lithographe # 204.

Intet at bemærke. Let midterfals som udgivet.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.850 DKK

11 bud

(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
(Autobud) 1.450 DKK
1.400 DKK
(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK