2050/635
Ernst Hansen (f. Ringkøbing 1892, d. København 1968)
Motiv fra Østgrønland. Usign. Olie på lærred. 101×101.
Proveniens: Stammer direkte fra kunstnerens familie.
Mindre og større krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag