2043/​56

Et par ildbukke af sortmalet jern og bronze. H. 36. L. 23. Samt pejsesæt i nyrenæssance form af delvist patineret messing, bestående ilddrager, fejeblad og tang. L. 69. Ca. 1900. (5)

Rust. Afskalninger. Buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Fejeblad med løs sanling.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK