2043/56
Et par ildbukke af sortmalet jern og bronze. H. 36. L. 23. Samt pejsesæt i nyrenæssance form af delvist patineret messing, bestående ilddrager, fejeblad og tang. L. 69. Ca. 1900. (5)
Rust. Afskalninger. Buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Fejeblad med løs sanling.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag