2425/53
Charles Georges Ferville-Suan (1847 -1925)
Fransk bordur af forgyldt bronze på fod af hvid marmor, hvid emalje urskive. Figuren signeret i støbningen 'Ferville-Suan'. Første halvdel af det 20. årh. H. 39 cm. W. 34 cm. D. 18 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle medfølger.
Vurdering
1003 |