Lars Nørgård (f. Aalborg 1956)
Teaterbillede. Sign. på bagsiden Lars Nørgård, D.K.T. (Det Kgl. Teatrer) 3/4 1995. Olie på lærred. 133×198.
Udstillet: Trapholt, Kolding, 2006.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020