2313/9028
Orientalsk helsilke tæppe. Klassisk Persisk Keshan Mohtashem design. Medaljon og hjørner med træer og dyremotiver. Flot kvalitet. 20. årh.s anden halvdel. 202×136.
Let slitage lange kanter. to mindre steder med farveudløb.
Selected, 27. marts 2023
Vurdering
Hammerslag