2313/​9028

Orientalsk helsilke tæppe. Klassisk Persisk Keshan Mohtashem design. Medaljon og hjørner med træer og dyremotiver. Flot kvalitet. 20. årh.s anden halvdel. 202×136.

Let slitage lange kanter. to mindre steder med farveudløb.

Selected, 27. marts 2023

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK