2138/939
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)
Rektangulært lampebord af massiv teak med profilerede, tilspidsende ben. Top med kehlede sider. Model FD 535. Udført og mærket hos France & Søn. H. 39. L. 60. B. 42.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||