Samling rituelle redskaber fra Nepal bestående af tromme, maske af udskåret og malt træ, horn af knogle beviklet med metal og dekoreret med koral, skål samt klokke. Ca. 1900. L. tromme 64 cm. (5)
Afslag og skader og slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020