2139/417
Buddha af patineret bronze, siddende på lotustrone, ved soklen drager jagtende den brændende perle. Thailand. 20. årh. H. 22.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag