2022/36
“Dobbeltriflet”. Bestik af sølv. Primært Danske Guldsmedes Sølvvarefabrik og Cohr. 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål ca. 1680 gr. (62)
12 frokostknive, 12 frokostgafler, 12+1 dessertskeer, 8 kagegafler, 9 teskeer, 2 pålægsgafler, 1 strøske, 3 serveringsskeer, 1 steggaffel, 1 smørkniv.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud