1506/1611
Lille fransk cartelur af forgyldt bronze med skive af emalje. Sign. Japy Freres. Louis XVI form, 20. årh. H. 52. B. 25.
Pendul mangler. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle meføler.
Varia, 5. februar 2015
Vurdering
Hammerslag