1506/​1611

Lille fransk cartelur af forgyldt bronze med skive af emalje. Sign. Japy Freres. Louis XVI form, 20. årh. H. 52. B. 25.

Pendul mangler. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle meføler.

Varia, 5. februar 2015

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK