2043/​578

Kähler

Stor vase af lertøj dekoreret med blå og brun glasur, samt horndekoreret med bladranker i grønt, mørkebrunt og okker. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 34,5. Diam. 17.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

2.900 kr.

19 bud

2.900 kr.
(Autobud) 2.800 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.350 kr.
1.300 kr.
(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
(Autobud) 1.150 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.