2448/​245

Et hovedvandsæg af sølv, hjerteformet, ustemplet H. 6,5 cm. Derudover et vinbæger/fodstykke H. 7 cm, tre te-sier heraf en på tre ben, samt to små tyske lågdåser. Primært 19. årh. Vægt 171 g. (6)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

12 bud

501821 (Autobud) 1.800 DKK
935744 1.750 DKK
501821 1.700 DKK
935744 1.650 DKK
501821 (Autobud) 1.600 DKK
935744 1.550 DKK
501821 (Autobud) 1.500 DKK
935744 1.450 DKK
501821 (Autobud) 1.400 DKK
935744 1.350 DKK
501821 1.050 DKK
935744 1.000 DKK