2448/245
Et hovedvandsæg af sølv, hjerteformet, ustemplet H. 6,5 cm. Derudover et vinbæger/fodstykke H. 7 cm, tre te-sier heraf en på tre ben, samt to små tyske lågdåser. Primært 19. årh. Vægt 171 g. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
12 bud
501821 (Autobud) | ||
935744 | ||
501821 | ||
935744 | ||
501821 (Autobud) | ||
935744 | ||
501821 (Autobud) | ||
935744 | ||
501821 (Autobud) | ||
935744 | ||
501821 | ||
935744 |