Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Strandparti med fisker med kurv på ryggen, i baggrunden fiskere ved en båd. Sign. H. Lübbers 1911. Olie på lærred. 42×54.
Andre marinemotiver
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 607, 1994 nr. 130, afbildet s. 61.
Reparation/retouchering. Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
10 bud