2040/816
Viggo Kragh-Hansen (f. Vivild 1910, d. 1996)
Byparti med teglværk. Sign. V. Kragh-H. Olie på lærred. 35×92.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud