905/747
Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009)
“Guldregn og grå madonna”, 2003. Sign. Bech samt på bagsiden P.A. Bech med titel og årstal. Olie på lærred. 62×54.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag