1511/​818

Svensk design

Daybed betrukket med naturfarvet skind, dybthæftede hynder. Medestel og ryglæn af aluminium, rundstok af mørkbejdset eg. Udført og mærket hos DUX. L. 206. D. 90.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på rundstok.

Moderne kunst og design, 10. marts 2015

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK