2026/6012
Dan Turèll (b. Vangede 1946, d. 1993)
Brev-collage (med frimærke, tændstik, papirklips og femogtyveøre) betitlet “L.S.D. Post”. Sendt til Jacob Ludvigsen. Udateret. Indrammet. Falmet. 57,5×31 cm.
“DETTE BREV INDEHOLDER MERE END DE FLESTE”
Proveniens: Journalist og reklamemand Jacob Ludvigsen (1947–2017).
Auction
Jacob Ludvigsen's Turèll Collection, 23 June 2020
Category
Estimate
Sold
Price realised
30 bids
When | Bidder | Bid |
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||
(Auto bid) | ||