1843/1
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Vinterparti fra Niels Hemmingsens Gade i København med udsigt til Christiansborg Slot. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 24,5×32,5.
Enkelte reotucheringer. Krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud