1843/​1

Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)

Vinterparti fra Niels Hemmingsens Gade i København med udsigt til Christiansborg Slot. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 24,5×32,5.

Enkelte reotucheringer. Krakeleringer.

Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

44.000 DKK

13 bud

44.000 DKK
(Autobud) 42.000 DKK
40.000 DKK
38.000 DKK
(Autobud) 36.000 DKK
34.000 DKK
27.000 DKK
26.000 DKK
25.000 DKK
24.000 DKK
23.000 DKK
22.000 DKK
21.000 DKK