Emil Krause, m.fl. (f. København 1871, d. Farum 1945)
Viggo Thomsen, m.fl.
Asta Nielsen i profil, Anna Bloch med rose samt dansende kvinde . To sign. hhv. TOM og EK. Tusch, bly, akvarel på papir. Bladstørrelse 8×22–41×25. Uindrammede. (3)
To blade gulnede. Foxingpletter. Håndteringsspor
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021