1843/1655
Et par lysestager af bronze, hver med to lysarme, støbt med egern, blomster og bladværk. Ca. 1900. H. 25. (2)
Begge lysestager mangler blomst. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Varia, 25. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag