2051/​8050

Et par franske kandelabre af patineret og delvis forgyldt bronze, Stammer i form af kvinder i klassiske gevandter, baser af bjergkrystal, montering af forgyldt bronze. 19. årh. H. 37 cm. (2)

En drypskål fremstår med huller.

Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag