2051/8050
Et par franske kandelabre af patineret og delvis forgyldt bronze, Stammer i form af kvinder i klassiske gevandter, baser af bjergkrystal, montering af forgyldt bronze. 19. årh. H. 37 cm. (2)
En drypskål fremstår med huller.
Selected – Møbler, ure & tæpper, 15. december 2020
Vurdering
Hammerslag