2031/​275

En samling fliser af fajance, dekorerede i polykrome farver med blomstervaser og frugt i firpas. Primært 20. årh. (18)

Mindre afslag. Spor efter montering. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag