2031/275
En samling fliser af fajance, dekorerede i polykrome farver med blomstervaser og frugt i firpas. Primært 20. årh. (18)
Mindre afslag. Spor efter montering. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag