1803/​166
Ubekendt maler, 19. årh.: Portræt af et par med deres barn. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 33×25.

Be­skriv­el­se

Portræt af et par med deres barn. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 33×25.

Retoucheringer. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier og møbler, 15. januar 2018

Ældre malerier

Vur­dering

2.500 kr.

Hammerslag

12.500 kr.

Budhistorik

(Autobud) 12.500 kr.
12.000 kr.
(Autobud) 10.500 kr.
10.000 kr.
(Autobud) 8.500 kr.
8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.000 kr.
6.500 kr.
(Autobud) 6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
1.900 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
1.300 kr.
1.250 kr.