2121/130
Fritz Kraul (f. Altona 1862, d. København 1935)
Scene fra landsby med hvidkalkede stråtækte huse. Sign. F Kraul 1916. Olie på lærred. 33,5×5
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag