Foto endnu ikke klar
886/1182
Manuel Marín (f. Cieza, Murcia 1942, d. 2007)
Uden titel. Stemplet M. Marín. Mobile i bemalet jern. H. ca. 140. B. ca. 150. Unika.
Proveniens: Monika Rabassa, kunstnerens enke.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Moderne malerier og grafik, 4. juni 2019
Vurdering
Hammerslag