1831/842
Sofabord af palisander, massivt stel samlet med synlige sinker, finéret top. Udført hos France & Søn. 1960'erne. H. 54. L. 70. B. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud