2203/73
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Udsigt over sundet mod Kronborg fra Viken i Sverige. Sign. Chr. B. Viken Juli 65. Olie på lærred. 29×42.
Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag