12013/14
Ubekendt maler, 18. årh.
Allegorisk fremstilling af overflod. Usign. Blågrå tusch og lavering på papir. 17,5×13,3. Uindrammet.
Antagelig en forstudie overført til stik eller maleri. Bagside dækket med rød.
En vertikal og en horisontal fold. Pletter og småskjolder.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud