12021/4
Ludvig Fehr (, lith.)
P.N. Sølling. Commandeur i Söe Etaten. Ridder af Dannebrog. ca. 1820. Sign. Lud.w. Fehr sen. Litografi på papir. 32×24,5. Indrammet 36×30.
Litteratur: P.B.C.Westergaard: Danske portrætter i kobberstik, litografi og træsnit, Kbh. 1934, nr. 11665.
Misfarvning langs højre side. Pletter og skjolder.
Kunst, antikviteter & design, 21. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud