1627/​1511

Valdemar Engelhardt (f. 1860, d. 1915)

Jugend vase af porcelæn dekoreret med hvid krystalglasur og montering af forgyldt sølv i form af iris og guldregn. Sign. monogram. Michelsen, 1912 og Den kongelige Porcelænsfabrik, 1898–1923. H. 45 cm.

silver mounting is not fixed everywhere on the vase, several places are sticking out from the vase. Examined with mountings, without guarantee for hidden defects.

Varia, 7. juli 2016

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag