2436/1132
Ametystring af 8 kt. guld prydet med oval facetslebet ametyst. Vægt ca. 17 g. Front 17×20 mm. Str. 59.
Er stemplet 14 kt. guld. Test viser 13.9 kt. guld. Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 4. september 2024
Vurdering
Hammerslag
25 bud