2023/​92

Klædeskab af blåmalet træ, front med låge bag hvilken knagerækker, dekoreret med vase, blomster og bladværk i farver. 18. årh. H. 183. B. 114. D. 50.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemaling. Afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK