2023/92
Klædeskab af blåmalet træ, front med låge bag hvilken knagerækker, dekoreret med vase, blomster og bladværk i farver. 18. årh. H. 183. B. 114. D. 50.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere bemaling. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag