2413/128
Valdemar Kornerup (f. København 1865, d. sst. 1924)
Interiør med en kvinde siddende med sit sytøj i aftenlyset. Sign. Valdemar Kornerup 1906. Olie på lærred. 61×63.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag