2040/​813

Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)

“Mondial”. Fritstående to-personers sofa betrukket med grå Kvadrat uld. Formgivet 2000. Udført hos Getama. L. 145.

Fremstår med minimal brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 29. september 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag