2040/813
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“Mondial”. Fritstående to-personers sofa betrukket med grå Kvadrat uld. Formgivet 2000. Udført hos Getama. L. 145.
Fremstår med minimal brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag