2441/​910

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Tre indskudsborde af palisander. Top med Kgl. P. “Tenera” kakler. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50/45/39. L. 59/47/35,5. B. 35,5. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?