2035/9018
Et par rokokoform kaminbukke af forgyldt bronze H. 22 cm (B. 39 cm) samt pejsesæt af jern og messingmalm, bestående af ildrager, skovl og tang L. 63–69 cm. 20. årh. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Avening Court, del 1, 24. august 2020
Vurdering
Hammerslag