2035/​9018

Et par rokokoform kaminbukke af forgyldt bronze H. 22 cm (B. 39 cm) samt pejsesæt af jern og messingmalm, bestående af ildrager, skovl og tang L. 63–69 cm. 20. årh. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Avening Court, del 1, 24. august 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK