2448/​122

Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958)

“No. 3” En samling serveringsdele af sølv bestående af salatsæt, sildegaffel samt serveringsspade. Udført og stemplet af Evald Nielsen 1922–24. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Salatsæt med mellemrum mellem skaft og blade. Serveringsspade graveret

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

12 bud

813239 2.100 DKK
1088515 (Autobud) 2.000 DKK
813239 1.950 DKK
1088515 (Autobud) 1.900 DKK
813239 1.850 DKK
1088515 (Autobud) 1.800 DKK
813239 1.750 DKK
1088515 (Autobud) 1.700 DKK
825375 1.650 DKK
1088515 (Autobud) 1.600 DKK
825375 1.550 DKK
1088515 1.500 DKK