1443/45
Louise Ravn-Hansen (f. København 1849, d. Berlin 1909)
“Brödebæk Vandmølledam”. Sign. L. R.-H. Olie på lærred. 59×96.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 20. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag