2103/548
Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990)
Landskabsparti. Sign. J.H. Olie på plade. 47×60,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Retoucheringer.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag