2448/​77

Dansk senbarok dragkiste af nøddetræ, svungen front med fire skuffer, beslag af messing. 18. årh.s første halvdel. H. 114. B. 127. D. 61.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Flot stand. Restaureret.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

836355 3.000 DKK