2412/105
“Gammelriflet” - to par dansk spisepinde af sterlingsølv, graveret med Prins Joachim af Danmarks og Grevinde Alexandra af Frederiksborgs datidige fælles monogram (1995–2005). Stemplet fra Sølvsmedien. Vægt 218 g. L. 25 cm. I æske fra Ranch Svendsen Fredericia Kolding. (5)
Minimal alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag