884/​615
Cathrine Raben Davidsen: “Returning of the Favor”. Sign. på bagsiden CRD 05. Olie på lærred. 200×240. Uindrammet.

Be­skriv­el­se

“Returning of the Favor”. Sign. på bagsiden CRD 05. Olie på lærred. 200×240. Uindrammet.

Proveniens: Martin Asbæk Gallery, København. Erhvervet her af den nuværende ejer.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019

Moderne malerier

Kunstner

Cathrine Raben Davidsen (f. København 1972)

Vur­dering

100.000–125.000 kr.

Hammerslag

90.000 kr.