2131/​20

To halvskibe i form af skærgårdskrydsere, monterede på plader af mahogni. 20. årh. Plader H. 17,5. B. 50,5 og H. 21. B. 51. (2)

Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Løse indlægninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK