2407/614
Kay Christensen (f. Nykøbing F. 1904)
Kay Christensen. “Landskab i et Hjerte”, Krass Clements Fødselsdag, søndag den 15. marts, 1970. Sign. Kay C; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 51×66.
Original stand.
Moderne kunst og design, 13. februar 2024
Vurdering
Hammerslag