1947/109
L. A. Smith (f. København 1820, d. sst. 1906)
En solskinsdag i Frederiksberg Have. Sign. L. Smith 1881. Olie på lærred. 58×72.
Enkelt minimal reparation, enkelte minimale retoucheringer samt minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag