A. W. Boesen (f. Vigerslev 1812, d. Bologna 1857)
Udsigt til Vejle og Vejle Fjord. I forgrunden flere landarbejdere på markerne, i baggrunden kuperet landskab. Sign. monogram. Olie på lærred. 67×98.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 1. december 2020