2441/​779

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

“Øresund”. Dobbeltkommode og kommode af eg. Front med hhv. otte og fire skuffer. Udført og mærket hos Karl Andersson & Söner. H. 59. B. 135/69. D. 54. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Nogle finérafslag.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?