Kinesisk offerkop af udskåret næsehorn udskåret i form af lotusblad hvis stængel snor sig om koppen og på kanten en chilong. 17–18. årh. Vægt 231 gr. H. 10 cm. L. 18 cm. B. 10 cm.
This item cannot be exported outside the European Union. Only persons with a registered address in an EU country will therefore be permitted to submit a bid.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk kunst, 29. november 2019